Главная > Все новости > Горячая тема > У Будапешті вшанували пам’ять маріупольців, загиблих від російської авіабомби у Драмтеатрі

У Будапешті вшанували пам’ять маріупольців, загиблих від російської авіабомби у Драмтеатрі

Фото: facebook.com/dmytro.kuleba

У Будапешті 27 березня пройшла акція вшанування пам’яті жителів Маріуполя, які загинули у сховищі маріупольського Драмтеатру внаслідок скинутої окупантами авіабомби. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

В пам’ять про щонайменше 300 загиблих маріупольців біля меморіалу «Взуття на березі Дунаю» з’явилося 300 пар ношеного взуття. Як відомо, ця скульптура у Будапешті вшановує пам’ять загиблих угорських євреїв, яких у часи Другої світової війни бежально знищили нацисти. Тоді перед вбивством вони змушували людей знімати взуття. 

Зазначається, що на цю акцію людей надихнула промова президента України Володимира Зеленського, який кілька днів тому у зверненні на саміті ЄС згадував це місце. Тоді Зеленський акликав усвідомити, що звірства росіян у Маріуполі зараз нічим не відрізняються від звірств нацистів у Будапешті в 1944-1945 роках. 

«Меседж України простий. Європейські лідери з року в рік повторюють «Ніколи знову». Але історія вже повторюється, просто зараз, на наших очах. Тому зараз мало співчувати, потрібно конкретними справаси довести, що справді «Ніколи знову». А для цього ми закликаємо партнерів: запровадьте ще більше ще жорсткіших санкцій, дайте Україні усю необхідну зброю, заженіть Росію в ще глибшу ізоляцію, підтримуйте Україну в усьому до самої нашої перемоги», — написав Кулеба.