Главная > Все новости > Горячая тема > У Гостомелі за час окупації зникли безвісти понад 400 людей

У Гостомелі за час окупації зникли безвісти понад 400 людей

Фото: Группа Гостомеля / Facebook

За 35 днів, протягом яких Гостомель перебував під російською окупацією, в селищі зникли безвісти понад 400 людей. Про в інтерв’ю «Громадському радіо» розповів очільник Гостомельської селищної військової адміністрації Тарас Думенко.

«За 35 днів окупації у нас — понад 400 зниклих безвісти. Підвали Гостомеля ми зараз оглядаємо спільно з ДСНС і працівниками патрульної поліції. У нас є близько 1200 мешканців, зв’язок із якими підтверджено і які інформують нас про місцезнаходження тих чи інших людей, які виїхали», — розповів він

За словами Думенко, у самому Гостомелі було знайдено не так багато вбитих, а деякі мешканці громади були знайдені в Бучі. Причина в тому, що окупанти переміщували людей, багато з ким просто зник зв’язок.

«Ми знаємо про людей, що вони вбиті, є підтвердження, фото і відеофіксація, але ми досі не можемо їх знайти. Коли ще був зв’язок, нам очевидці змогли донести цю інформацію, а зараз ми досі не можемо їх знайти. Джерелу інформації вдалося врятуватися», — розповів Тарас Думенко.

Він нагадав, що у Гостомелі російські війська вбили селищного голову Юрія Прилипка, разом з ним загинули також волонтери Руслан Карпенко та Іван Зоря, тіла яких були знайдені.

«Але окремо в нас є лікарка, яка 35 днів надавала медичну допомогу сама, в Гостомелі, перебуваючи в окупації та під обстрілами. У неї 12 днів тому забрали чоловіка і сина. Ми досі їх розшукуємо. До того ж шукаємо тіло начальника пожежної частини Гостомельського аеропорту, і також не можемо знайти», — додав голова адміністрації.

На думку Думенка, таким чином окупанти «підчищали сліди своїх звірств». 

«Ти міг рухатись у напрямку Гостомеля і вздовж дороги стояли розстріляні автомобілі з тілами, включно з дітьми. І міг повертатись назад — а цих тіл вже не було.

Він вважає, що чим спокійніше окупанти почували себе на якійсь території та чим далі вони були від лінії фронту, тим ретельніше вони замітали свої сліди.