Главная > Все новости > Анонсы > У Київській опері представлять італійську історію про щирі почуття

У Київській опері представлять італійську історію про щирі почуття

31 січня у Київській опері, що на Подолі, відбудеться прем’єра концертного виконання опери П’єтро Масканьї «Cavalleria rusticana» («Сільська честь»). 
 Опера Масканьї – один із найвидатніших зразків музичного веризму (від італ. vero – правда). Митці цієї течії намагалися показати життя таким, як воно є насправді. Тому головні герої тут – звичайні люди. Їхні почуття щирі, іноді надмірні, але зрозумілі кожному.
– Для мене – це опера-загадка, саме тому вона мені подобається. Стосунки героїв тут – це стихія, котра йде від почуття. У наш техногенний час ми втрачаємо емоції, порив пристрастей, а «Cavalleria rusticana» – це саме ті справжні емоції, яких потребує сучасна людина, – розповідає диригент-постановник прем’єри Віктор Плоскіна.
 Головні партії в опері виконають вокалісти, котрі пройшли відкриті прослуховування:
Сантуцца  лауреат міжнародних конкурсів Катерина Миколайко;
Турріду  народний артист України Олександр Гурець;
Альфіо  заслужений артист України Олександр Мельничук;
Лола  лауреат міжнародних та Всеукраїнського конкурсів Анастасія Поліщук;
Лючія  лауреат Міжнародного конкурсу Любов Канюка. Хормейстер-постановник – Анжела Масленнікова, режисер – Віктор Пальчиков, художник – Людмила Нагорна.

ІСТОРІЯ

«Сільська честь» написана Масканьї для конкурсу одноактних опер, оголошеного в Мілані видавцем Едуардо Санцоньо в 1888 році. Брати участь у конкурсі могли початківці італійські композитори, чиї твори ще ніколи не ставилися на сцені. Три опери-переможниці повинні були бути поставлені в Римі за рахунок організатора конкурсу – і «Сільська честь» увійшла до трійки призерів.
Вперше опера була представлена публіці в Римі 17 травня 1890 року і мала великий успіх. У тому ж році її прем’єри проходять в  інших містах Італії і в Берліні. 

СЮЖЕТ

Турріду повертається з армії, дізнавшись, що його наречена Лола вийшла заміж за сільського візницю Альфіо. Із помсти Турріду заводить роман з бідною дівчиною Сантуццою. Тоді Лола від ревнощів знову починає зустрічатися з Турріду, зраджуючи чоловіка. Вона вагітніє. Її чоловік Альфіо дізнається про зраду та викликає Турріду на дуель. 
Коли: 31 січня о 19:00.Де: Київська опера (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва), вул. Межигірська, 2.
Вартість квитка: 50 – 250 грн.

Джерело