Главная > Все новости > Горячая тема > У київському пологовому будинку породіллям не повертають передоплату через війну: що кажуть у закладі

У київському пологовому будинку породіллям не повертають передоплату через війну: що кажуть у закладі

Ілюстративне фото: pixabay.com

Київський пологовий будинок «Лелека» не повертає передоплату жінкам, які були змушені покинути столицю через війну з Росією та народжувати у безпечніших містах.

Про це повідомила одна з жінок, Людмила Кириллова, яка намагається повернути кошти.

Вартість пологів у цьому приватному пологовому будинку варіюється від 50 000 грн до 132 000 грн. Причому до закладу звертаються не лише забезпечені жінки, а й ті, які довгий час збирали гроші, щоб народжувати саме в «Лелеці».

За словами Кирилової, таких жінок, які внесли передоплату, поїхали до інших міст і яким не повертають гроші, вже 77. І це лише ті, що знайшлися. Постраждалих породіль може бути більше. За підрахунками Кирилової, пологовий будинок має повернути жінкам передоплату у розмірі щонайменше 7 млн грн.

«Гроші їм ніхто не повертає. Питання про повернення коштів пологовий будинок переносить на розгляд «після закінчення військових дій». Але пологи не можна перенести! Також як і витрати, пов’язані з переїздом та забезпеченням дитини на новому місці», — написала Людмила.

За її словами, представники «Лелеки» не виходять на зв’язок із постраждалими та видаляють коментарі у соцмережах.

У пологовому будинку відповіли, що призупинення роботи пологового будинку у Пущі Водиці має об’єктивні причини — будівля обстріляна та пошкоджена російськими окупантами, а в районі розташування закладу і зараз ведуться активні бойові дії з обстрілами та ракетними ударами.

«Заявки обробляються та з кожним пацієнтом ми зв‘яжемося індивідуально та розробимо процедуру розрахунку та повернення коштів за невикористані послуги. Ми не залишаємо наших пацієнтів та вирішуємо цю ситуацію», — йдеться у повідомленні на сторінці пологового будинку.