Главная > Все новости > Горячая тема > У МАГАТЕ спростували заяви РФ про нібито розробку ядерної зброї в Україні

У МАГАТЕ спростували заяви РФ про нібито розробку ядерної зброї в Україні

Фото: reuters.com

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі спростував звинувачення Росії в бік України з приводу того, що наша країна нібито намагалася розробити ядерну зброю. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

«Це питання для нас дуже зрозуміле. У нас немає жодної інформації, яка б ставила під сумнів виконання Україною зобов’язань щодо нерозповсюдження (ядерної зброї — ред.)», — сказав він на пресконференції в штаб-квартирі МАГАТЕ у п’ятницю.

Гроссі додав, що у МАГАТЕ немає інформації про будь-які відхилення матеріалів, будь-які незадекларовані матеріали або діяльність, що веде до розробки ядерної зброї, з боку України.

Він також зазначив, що агентство продовжує залишатися у тісному контакті з українськими регуляторами-партнерами.

Нагадаємо, нещодавно представники російської влади заявили, що Україна нібито має ядерний потенціал і може напасти на Росію. Мовляв, це й було однією з причин нападу на Україну. При цьому, президент Росії Володимир Путін у відповідь на санкції та вимоги Заходу зупинити агресію наказав привести у посилений режим роботи Ракетні війська РФ, в тому числі і ядерне озброєння.