Главная > Все новости > Горячая тема > У Маріуполі через зневоднення померла 6-річна дівчинка

У Маріуполі через зневоднення померла 6-річна дівчинка

Мер Маріуполя Вадим Бойченко опублікував звернення, у якому розповів про смерть 6-річної дівчинки від зневоднення.

Повний текст звернення

Через блокаду російськими окупантами в Маріуполі померла дитина. Причина смерті – зневоднення

Сьогодні я не маю слів. Як і немає більше емоцій. Маріуполь спіткало страшне горе. В результаті блокади нашого рідного міста померла ще одна дитина. Причина смерті – зневоднення. Ще раз. У Маріуполі померла дитина від зневоднення. Моє серце сповнене болем і сповнюється ненавистю до фашистів, які взяли наш рідний Маріуполь у блокаду.
 
За цією історією життя 6-річної Тані, яку ми дістали з-під завалів зруйнованого будинку. Її мати загинула. Ми не можемо сказати, скільки часу наша маленька, сильна маріупольчанка боролася за своє життя. Ми не можемо собі уявити, скільки страждань довелося винести ні в чому невинній дитині. Останні хвилини свого життя вона була одна, знесилена, злякана, яка відчуває страшну спрагу. Це лише одна з багатьох історій Маріуполя, який виживає у блокаді вже восьму добу.

Окупанти з Росії цинічно позбавили півмільйона маріупольців води, світла, тепла та зв’язку. Заблокували усі виїзди та в’їзди до міста. Залишили людей відрізаними від зовнішнього світу. Через цих негідників наш рідний Маріуполь потрапив у пастку гуманітарної катастрофи. Усі спроби доставити нашим землякам харчові продукти та медикаменти блокувалися російською армією. Як і блокувалися спроби евакуювати маріупольців і цим врятувати життя людей. В результаті сталося те, що здавалося неможливим у 21 столітті. Для Європи – це страшна звістка. Для України це страшна реальність. А для Маріуполя – жахлива трагедія, сповнена несправедливості та болю.

У той час як на відстані півтори тисячі кілометрів від Маріуполя у Варшаві чи Будапешті, у Мюнхені чи Парижі діти йдуть до школи, у нашому місті вони позбавлені такої можливості. Точніше їх безжально та цинічно позбавили її. Позбавили мирного дитинства. Але ми ще можемо врятувати їхнє мирне майбутнє. Маріуполь необхідно розблокувати. Терміново необхідно відкрити гуманітарний коридор та врятувати півмільйона маріупольців.

Ми також кричимо, щосили, щоб світова спільнота ухвалила рішення про закриття неба над Україною. Це не поверне нашу милу Таню, але зможе захистити тисячі дитячих життів в Україні.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко