Главная > Все новости > Горячая тема > У Маріуполі після розбирання завалів у людей стаються нервові зриви — обмудсмен Денісова

У Маріуполі після розбирання завалів у людей стаються нервові зриви — обмудсмен Денісова

Фото: facebook.com/denisovaombudsman

У Маріуполі мирні жителі вимушені виконувати злочинні накази російських окупантів та розбирати завали зруйнованих будинків. Від побаченого у людей почалися нервові зриви, розповіла уповноважена з прав людини Людмила Денісова. 

За її словами, українці, які залишилися у місті, змушені виконувати накази окупантів, аби отримати продуктові пайки та прогодувати рідних. Під кожним розібраним завалом вони знаходять десятки трупів мирних мешканків. Від побаченого у багатьох маріупольців почалися нервові зриви. 

«Є цілком обґрунтовані підозри, що офіційні цифри людських втрат по Маріуполю будуть набагато більшими за 20 тисяч», — зазначила Денісова. 

При цьому, додала обмудсмен, російські військові не дозволяють ховати містян, які загинули у власних помешканнях. На дверях їхніх квартир залишають надписи із датою виявлення трупа, а не смерті. 

«Вони чекають черги на поховання прямо у квартирах чи будинках», — додала уповноважена з прав людини. 

Водночас супутникові знімки Maxar Technologies, нещодавно опубліковані у мережі, свідчать про те, що протягом останніх кількох днів окупанти ведуть роботи на місці Маріупольського драмтеатру, який вони бомбардували, не зважаючи на надпис «Діти» під будівлею. 

«Туди вже підігнали важку будівельну техніку. З-під уламків театру вивозять тіла загиблих. Їх планують закопати у 300-метровій траншеї у Мангуші», — написала Денісова. 

Раніше ми повідомляли, що із Маріуполя та заводу «Азовсталь» вдалося евакуювати понад 500 мирних жителів.