Главная > Все новости > Горячая тема > У Міноборони розповіли, скільки авіанальотів росія здійснила в Україні

У Міноборони розповіли, скільки авіанальотів росія здійснила в Україні

З початку повномасштабного вторгнення в Україну російські війська здійснили 1403 авіаційних нальоти на українські міста та інші об’єкти. Про це під час брифінгу в «Медіа Центрі Україна» розповів речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник.

«З початку бойових дій противник завдав 291 ракетний удар, застосовано 459 ракет наземного, морського та повітряного базування, провів 1403 авіаційних нальоти», — сказав він.

За повідомленням Міноборони, російські окупаційні війська намагаються продовжувати наступальну операцію проти України. Проте їхні головні завдання щодо розгрому ЗСУ, оточення Києва, виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей і встановлення контролю над лівобережною частиною України не були виконані. Частково ворог досяг мету на Донецькому напрямку, однак був зупинений у напрямку на Миколаїв.

Мотузяник зазначив, що окупанти активно «мобілізують» чоловіче населення на окупованих територіях ОРДЛО і використовують таких людей як гарматне м’ясо для виявлення вогневих позицій ЗСУ.

«Сформовані таким чином підрозділи вирізняються вкрай низькою бойовою підготовкою, дисципліною та моральним станом. Зі слів самих «мобілізованих», російське командування використовує їх в якості «живця». Тобто, як передовий ешелон розвідки боєм. Підрозділи відправляють на військових автомобілях до лінії зіткнення, ігноруючи високі втрати. І таким чином визначають розташування вогневих позицій ЗС України. Один з таких підрозділів, що мав у своєму складі 250-300 осіб, 16-17 березня втратив близько 200 «мобілізованих» на Миколаївському напрямку. Рештки підрозділу, що повернулися до Херсонської області, абсолютно деморалізовані та відмовляються від подальшої участі в бойових діях», — сказав він.