Главная > Все новости > У Подільському районі вшанували Героїв Небесної Сотні

У Подільському районі вшанували Героїв Небесної Сотні

20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, голова Подільської райдержадміністрації Віктор Смирнов спільно учнями та педагогами вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова, який був подолянином та учнем гімназії № 19 «Межигірська».

Під час урочистостей, звертаючись до присутніх, Віктор Смирнов зазначив, що 5 років тому на Майдан люди приїхали з усіх кінців України, їх не злякав не опір влади, не тяжкі погодні умови. Під час лютих протистоянь було розстріляно більше сотні протестувальників, серед них було і два подолянина: Олександр Плеханов та Дмитро Максимов.

«П’ять років тому сталися події, що змінили кожного з нас. Нехай живе у віках пам’ять та слава загиблим учасникам Революції Гідності. Вони не пошкодували життя, відстоюючи людські цінності. Вічна їм пам’ять, честь, шана, слава! Герої не вмирають!», — сказав він.

Учасники заходу поклали квіти до меморіальної дошки Герою України, Герою Небесної Сотні Олександру Плеханову – учню гімназії № 19 «Межигірська».

У ці дні у закладах освіти Подільського району відбудуться уроки мужності, тематичні виховні години та екскурсії учнівської молоді по місцях подій Революції Гідності. А в закладах Централізованої бібліотечної системи Подільського району тривають виставки та перегляди художніх і публіцистичних видань, присвячених Дню Героїв Небесної Сотні.

Варто згадати, що у лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акції протесту почали називати «Небесною Сотнею».


podil.kyivcity.gov.ua/