Главная > Все новости > Горячая тема > У Празі відкрили нову бібліотеку з українськими книжками

У Празі відкрили нову бібліотеку з українськими книжками

Фото: iDNES.cz

В самому центрі Праги, біля Староміської площі, відкрили публічну бібліотеку з літературою українською мовою. Про це повідомляє видання IDNES.

Новий бібліотечний простір створили для українських біженців, які втекли до Чехії від російської агресії, спільними зусиллями чеського Скаутського інституту, видавництва «Альбатрос» та Євангельської чеської братської церкви.

«Ми як церква вийшли назустріч українцям уже в перші дні війни. Оскільки ми спілкуємося з ними щодня, вони сказали нам, що одним із їхніх бажань було б мати можливість брати книжки та читати», — каже Мартін Балкар з Євангельської церкви чеських братів.

Українська бібліотека в ПразіУкраїнська бібліотека в ПразіУкраїнська бібліотека в ПразіУкраїнська бібліотека в Празі

Бібліотека працює у приміщенні нового громадського центру «Світло», на базі якого також проходять інтенсивні заняття з чеської мови та курси партнерських організацій. Також у просторі працює дитячий куточок, надаються психологічні та медичні консультації українцям. Також там планують проводити громадські заходи, які б допомагали українцям подолати складну ситуацію, в якій вони опинилися.

Центр «Світло» щодня відвідують сотні людей, а нова бібліотека має ще більше підвищить інтерес до нього. Зараз читачам там пропонують базову добірку книг, але організатори сподіваються, що люди самі поповнюватимуть бібліотеку, купуючи нові книжки.