Главная > Все новости > У столиці найстаріша тополя та три дуби отримали особливий статус

У столиці найстаріша тополя та три дуби отримали особливий статус

Столичні депутати оголосили своїм рішенням ботанічними пам’ятками природи найстарішу тополю та три дуби, яким по 300 років.  

Про це повідомив голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий на своїй сторінці у Facebook. 

– Що, окрім запису на папірці, дає статус ботанічної пам’ятки? Це насправді дуже дієвий механізм, щоб зберегти наші старі дерева. Цей статус забороняє будувати будь-які споруди поряд з ботанічними пам’ятками. А тим, хто хоче знищити рослини, загрожує серйозна адміністративна відповідальність і великі штрафи, – розповів Костянтин Яловий. 

Він нагадав, що дуби віком 300 років ростуть поблизу гірки Крістера у Подільському районі на перехресті вулиць Осиповського та Вітряні гори.

– Ці дерева мають обхват 4 метри – це, приблизно, як шестеро людей, які стоять впритул одне до одного. У висоту дуби досягають 25 метрів, – повідомив Костянтин Яловий.

Він також розповів, що особливий статус отримала сторічна тополя, яка знаходиться біля пам’ятника Магдебурзькому праву. Висота дерева складає 30 метрів – майже як дев’ятиповерхівка. 

– Вважаю, що такі природні об’єкти просто необхідно оберігати та хвалитися ними перед туристами, – зазначив Костянтин Яловий. 

Крім того, столичні депутати, за його словами, надали статус пам’ятки природи території «Реп’яхового яру».