Столичні депутати оголосили своїм рішенням ботанічними пам’ятками природи найстарішу тополю та три дуби, яким по 300 років.
Про це повідомив голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий на своїй сторінці у Facebook.
– Що, окрім запису на папірці, дає статус ботанічної пам’ятки? Це насправді дуже дієвий механізм, щоб зберегти наші старі дерева. Цей статус забороняє будувати будь-які споруди поряд з ботанічними пам’ятками. А тим, хто хоче знищити рослини, загрожує серйозна адміністративна відповідальність і великі штрафи, – розповів Костянтин Яловий.
Він нагадав, що дуби віком 300 років ростуть поблизу гірки Крістера у Подільському районі на перехресті вулиць Осиповського та Вітряні гори.
– Ці дерева мають обхват 4 метри – це, приблизно, як шестеро людей, які стоять впритул одне до одного. У висоту дуби досягають 25 метрів, – повідомив Костянтин Яловий.
Він також розповів, що особливий статус отримала сторічна тополя, яка знаходиться біля пам’ятника Магдебурзькому праву. Висота дерева складає 30 метрів – майже як дев’ятиповерхівка.
– Вважаю, що такі природні об’єкти просто необхідно оберігати та хвалитися ними перед туристами, – зазначив Костянтин Яловий.
Крім того, столичні депутати, за його словами, надали статус пам’ятки природи території «Реп’яхового яру».