Главная > Все новости > Анонсы > У столиці стартував пілотний проект щодо виїздів волонтерів «Мотохелпу» на виклики швидкої допомоги

У столиці стартував пілотний проект щодо виїздів волонтерів «Мотохелпу» на виклики швидкої допомоги

Громадська організація «Мотохелп» і КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва» 04 березня підписали договір про співпрацю. Тепер в рамках пілотного проекту волонтери «Мотохелп» отримали можливість реагувати на екстрені виклики швидкої допомоги.

Про це стало відомо з повідомлення на сторінці ГО «Мотохелп» в соцмережі Фейсбук.

«На етапі «пілоту» наші волонтери будуть знаходитись на декількох підстанціях швидкої допомоги у найбільш завантажені та ризикові години (зазвичай це будні з 18:00 до 22:00), та реагувати на виклики з ДТП або іншими важкими випадками», — йде мова у повідомленні.

У «Мотохелпі» уточнюють, що системна робота в цьому напрямку проводилася більше 3 років, і тепер починається побудова процесу комунікації між ГО та екстреною медичною допомогою, планування чергувань, і «пілотного режиму» роботи.

Після пілотного режиму це працюватиме наступним чином: від диспетчера швидкої допомоги (ЕМД) надходить інформація про виклик (наприклад про збитого пішохода) до оператора Мотохелп. Волонтери «Мотохелп» реагують на виклик на мотоциклах паралельно з виїздом бригади ЕМД, але вже з місця, що найближче до місця пригоди. Якщо ми приїжджаємо швидше, то надаємо першу домедичну допомогу та «тримаємо» постраждалого до приїзду бригади. Після цього допомагаємо медикам на місці події, допомагаємо погрузити пацієнта у машину і… Наступний виклик.

У громадській організації нагадують, що всі задіяні в екстреному медичному реагуванні волонтери Мотохелп мають відповідну підготовку, сертифікацію з надання першої допомоги, аптечки та багаторічний досвід виїздів на ДТП.

«Ми можемо з гордістю сказати, що Мотохелп перша (і поки що єдина) організація в історії України, хто почав терміново доставляти компоненти донорської крові та реагувати на екстрену медичну допомогу.
Людське життя – найвища цінність. І ми вдячні Центр ЕМД за довіру та початок інноваційного та історичного напрямку співпраці», — нагадується у повідомленні.