Главная > Все новости > Горячая тема > Українка Анжеліка Терлюга стала чемпіонкою Європи з карате

Українка Анжеліка Терлюга стала чемпіонкою Європи з карате

Фото: WKF/Gökhan Taner

Українська спортсменка Анжеліка Терлюга здобула «золото» чемпіонату Європи 2022 з карате, що проходить в турецькому Ґазіантепі. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Віцечемпіонка Олімпійських ігор у фіналі змагань в категорії до 55 кг зустрілася з олімпійською чемпіонкою Івет Горановою з Болгарії. Саме цій спортсменці Терлюга поступалася у фіналі Олімпіади 2020 року, фіналі Європейських ігор 2019 та на двох чемпіонатах світу. До цього українці ще ніколи не вдавалося виграти у Горанової на великих турнірах.

Але цього разу саме Терлюга вийшла переможницею в цій сутичці. Першою в рахунку повела Горанова, однак українській каратистці вдалося перехопити ініціативу. Протягом матчу Терлюга програвала з рахунком 0:2, але змогла двічі провести прийоми на оцінку «іппон» (3 бали), а також кілька разів спіймати суперницю на контратаках. Зрештою українка перемогла з фінальним рахунком 11:3.

Для Анжеліки Терлюги це — перша медаль чемпіонату Європи за три роки. До цього вона перемагала в індивідуальній першості 2018 року, мала «срібло» у 2016-му та «бронзу» у 2017-му.

Також дві бронзові нагороди Україні принесли Різван Талібов та Аніта Серьогіна. У категорії понад 84 кг Талібов виграв «бронзу» в сутичці зі словаком Томашем Косою, перемігши з рахунком 6:1. А Серьогіна в сутичці за третє місце в категорії до 61 перемогла нідерландку Лінн Снель з рахунком 4:0.