Главная > Все новости > Горячая тема > Українські міністри зустрілися у Польщі з Байденом: подробиці

Українські міністри зустрілися у Польщі з Байденом: подробиці

Фото: Reuters

У суботу, 26 березня, українські міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та міністр оборони Олексій Резніков зустрілися у Польщі зі своїми американськими колегами — держсекретарем США Ентоні Блінкеном та міністром оборони США Ллойдом Остіном. До зустрічі згодом долучився президент США Джо Байден.

Про це розповів очільник МЗС України Дмитро Кулеба. 

За його словами, на зустрічі з американськими високопосадовцями обговорили декілька питань: від нових санкцій проти росії до надання Україні зброї.

Фото: twitter.com/DmytroKulebaФото: twitter.com/DmytroKulebaФото: twitter.com/DmytroKuleba

Зокрема, під час зустрічі Кулеба порушив питання закриття американських та європейських портів для російських кораблів та вантажів. Також йшлося про застосування індивідуальних санкцій не лише проти російських олігархів та найближчого оточення путіна, але і проти всіх політичних фігур рф, які є частиною путінської агресивної машини. 

«Обговорили, чим збадьорити зараз деякі європейські країни, які під різними приводами не хочуть ухвалювати нові жорсткі санкції проти росії. І, що дуже важливо, чітко домовилися, як і з якими країнами працюватимемо для того, щоб вони не ставали простором для обходу санкцій проти рф. Йдеться про те, щоб не просто застосовувати санкції, але і відрізати шляхи для їх обходу», — зазначив глава МЗС України. 

За його словами, росія потрапила у «санкційний котел», який упродовж найближчих днів, тижнів та місяців буде тільки стискатися. Зокрема, цього вдалося досягти як за рахунок великих гучних рішень, так і за рахунок маленьких, але дуже кропітких дій. 

«Так триватиме до тих пір, поки ми не переможемо війну, і поки росія не заплатить за всі свої злочини, вчинені проти України», — зазначив міністр. 

Він також додав, що під час зустрічі з президентом, держсекретарем та міністром оборони США відбулася дуже предметна розмова щодо зброї. 

«З конкретними цифрами і назвами ми приїхали. І буде теж тут прогрес, буде розвиток подій. Стежте за цим, але насамперед, вірте в Україну», — розповів Кулеба.

За його словами, сьогодні українці мають бути вдячними США та іншим країнам, за допомогу у боротьбі проти російської агресії. 

«Сьогодні є дуже гарна нагода подякувати Сполученим Штатам за все те, що вони зробили для України за цей час. Ми дякуємо кожній країні за допомогу, кожній. Не вся допомога потрапляє у ЗМІ, але повірте, я знаю, що зробила кожна з країн. І кожній з них ми дякуємо. Але ніхто за цей час не зробив більше, ніж США. І як я сьогодні сказав, український незламний характер і західна, насамперед американська, зброя — ось це і є рецепт для нашої перемоги», — додав міністр. 

 

 

Posted by Dmytro Kuleba on Saturday, March 26, 2022