Главная > Все новости > Горячая тема > Українські оператори запустили національний роумінг: як він працює

Українські оператори запустили національний роумінг: як він працює

Українські мобільні оператори Vodafone, Kyivstar та Lifecell запустили в тестовому режимі національний роумінг. З його допомогою абоненти зможуть переключатися на мережі іншого оператора, якщо власна мережа тимчасово недоступна.

Про це розповіла прессекретарка компанії Vodafone Вікторія Павловська. 

«Об’єднались і запускаємо національний роумінг. Можна переключатися на мережу інших українських операторів, якщо своя мережа тимчасово недоступна. Можна буде дзвонити і відправляти смс», — написала вона. 

За її словами, те, що роблять сьогодні українські мобільні оператори, не робила ще жодна країна в умовах бойових дій. Наразі національний роумінг запускають поступово, починають із зони бойових дій. Далі географія послуги розшириться на всю Україну.

Як підключитися до мережі іншого оператора?

  • Відключіть автовибір мережі на своєму пристрої.

Для користувачів Android необхідно вибрати функцію «Налаштування» — «Мобільна мережа» (чи «Підключення») — «Оператор». Для власників пристроїв на iOS необхідно зайти в «Параметри» — «Стільникові дані» — «Вибір мережі». 

  • Знайдіть та виберіть доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL.
  • Якщо зареєструватися не вдалось, спробуйте ще раз або ж виберіть іншу мережу.
  • Перевірте можливість проходження дзвінка, СМС.

Якщо підключитися до мережі іншого оператора не вдалося, необхідно перезавантажити телефон і повторити спробу. Водночас абонентам рекомендують хоча б раз на день пробувати повернутися (підключитися) до мережі свого оператора. Зробити це можна вручну за тим самим алгоритмом або увімкнувши автовибір мережі. 

За даними Держспецзв’язку, тарифікація дзвінків та СМС відбуватиметься згідно з тарифами вашого оператора. 

#війна в Україні