Головна > Всі новини > Гаряча тема > Українці проти будь-яких територіальних компромісів з росією, — опитування

Українці проти будь-яких територіальних компромісів з росією, — опитування

Фото ілюстративне: hannatv / Depositphotos

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування серед 2000 осіб щодо готовності до територіальних поступок з боку України. За результатами опитування, 82% респондентів виступили проти будь-яких територіальних компромісів із рф, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності. 

Опитування провели після того, як видання New York Times випустила редакційну статтю із закликом до “територіальних поступок” з боку України. 

“За декілька місяців до повномасштабного вторгнення співробітники КМІС мали ряд розмов з представниками західних ЗМІ і ми можемо відзначити, що часто простежувалося досить глибоке нерозуміння реалій України та українців, навіть попри ряд надійних результатів соціологічних опитувань (що далі продовжилося у формі “Київ упаде за 3 дні” та інших подібних “експертних” міркуваннях західними “спеціалістами”)”, — зазначили у КМІС. 

Тож соціологи вирішили провести опитування на цю тему. Результати показали — 82% українців вважають неприпустимими жодні територіальні поступки росії. Лише 10% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій України. 

Зазначається, що у всіх регіонах України більшість населення виступає проти будь-яких територіальних поступок.

Навіть на Сході, який зараз зазнає інтенсивних боїв, 68% проти поступок (готові на поступки — лише 19%), а на Півдні — 83% проти поступок (готові — лише 9%)

Серед опитаних, які зараз проживають на окупованих територіях, 77% виступає проти будь-яких територіальних поступок (18% готові на компроміси з рф). При цьому, серед тих, хто після 24 лютого виїхав із територій, які були окуповані, 82% виступають проти будь-яких поступок (підтримують поступки — лише 5%). 

Автори дослідження звертають увагу, що репрезентативність дослідження може бути меншою через нижчу готовність громадян із “проросійськими” настроями брати участь в опитуваннях, а також через нещирість тих, хто все-таки відповідав на поставлені запитання. Утім соціологи зазначають, що отримані результати все одно дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення. 

“Ми провели невеликий методичний експеримент, який показує, що громадяни, які зараз беруть участь в опитуваннях за демографічними характеристиками та змістовними настроями близькі до тих, які брали участь в опитуваннях до 24 лютого 2022 року. Попередньо ми бачимо деяке зміщення в сторону “проукраїнськи” налаштованих громадян, що позначається на до 4-6% відхиленнях для окремих запитань (у сторону більш частого обирання відповідей, що відповідають “проукраїнській” інтерпретації подій). Це, на нашу думку, у нинішніх умовах є досить оптимістичним показником”, — додали у КМІС. 

Раніше ми публікували результати опитування соціологічної групи “Рейтинг” щодо ставлення українців до легалізації вогнепальної зброї.