Главная > Все новости > Горячая тема > Уряд дозволив використовувати соціальні кошти з «пакунку малюка» на будь-які товари

Уряд дозволив використовувати соціальні кошти з «пакунку малюка» на будь-які товари

Фото: Unsplash

Мінсоцполітики дозволило батькам під час воєнного стану використовувати гроші з «пакунку малюка» не за призначенням, тобто на всі необхідні речі. Про це заявила міністерка Марина Лазебна, зазначається на сайті відомства.

«Війна не спиняє життя. Просто зараз в українських родинах народжуються діти, а це значить – нація живе!

Ми розуміємо, що зараз родинам кошти можуть знадобитись на їжу, ліки, пальне для того, щоб переміститись в безпечне місце. І це – питання життя та здоров’я новонародженої дитини. Тому ми зняли обмеження на використання коштів грошової компенсації «пакунку малюка» на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення», — пояснила міністерка.

Водночас скасували вимогу використовувати соцгроші протягом 12 місяців. Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після перерахування коштів на картку, то зараз кошти залишаються у родин, і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.

Також міністерство для отримання компенсації дозволило надавати будь-який відкритий рахунок у «ПриватБанк». Раніше для цього потрібно відкрити новий рахунок.

#гроші #війна в Україні