Главная > Все новости > Горячая тема > В бою за Україну загинув письменник і громадський діяч Юрій Руф

В бою за Україну загинув письменник і громадський діяч Юрій Руф

Фото: Юрій Руф / Facebook

У боях проти російських окупантів на Луганщині загинув Юрій Руф — український поет, письменник, громадський діяч та засновник літературного проєкту «Дух Нації». Про це повідомив активіст «Добровольчого руху ОУН» Антон Петрівський.

«Загинув Юрій Руф. В боях за Україну. Як воїн… Він був поетом, який оспівував українські звитяги. Він сам став частиною української звитяги. Ми провели незбагненну кількість часу у розмовах про те, як нам виборювати українську Україну. Я пам’ятаю більшість його цінних думок. Їх ми візьмемо на озброєння у здобутті української України, про яку він так мріяв. Спочинь, Друже. Дякую за Чин», — написав він.

На самому початку понвомасштабної війни, 25 лютого, Юрій Руф долучився до лав Збройних сил, щоб захищати Україну від російських загарбників. Час від часу він викладав у Facebook нотатки з війни та вірші. Останній свій допис він опублікував 19 березня, це також був вірш.

 

Іржавий обрій вицвів з темноти, Відтінком домни небеса палають, Горизонтальні вогняні хвости В щілинах рваних хмар на…

Posted by Юрій Руф on Saturday, March 19, 2022

 

Юрій Руф народився 26 вересня 1980 року в Бережанах на Тернопільщині. Вірші він почав писати у віці 14 років. В 2015 році Юрій заснував літературний проєкт «Дух Нації», також був ведучим фестивалю «Холодний Яр». Серед його публікацій — “Багряна лірика” (2012), “Час Революції” (2014), “На зламі епох” (2015).

У Львові, де мешкав Юрій Руф, залишилися його дружина і дружина та дві доньки.