Главная > Все новости > Горячая тема > В Україні падають ціни на квартири на вторинному ринку: статистика

В Україні падають ціни на квартири на вторинному ринку: статистика

Фото: pixabay.com

Через масштабне російське військове вторгнення ціни на квартири на вторинному ринку в Україні стали знижуватися. Однак попит на покупку житла все одно досить низький.

Про це йдеться у дослідженні видання НВ. 

По всій країні продавці нерухомості готові робити знижки від 5% до 30%. При цьому зазначається, що чим далі регіон від лінії фронту, то меншою буде знижка. Наприклад, в Ужгороді знижки від довоєнної вартості можуть сягати до 5%, у Дніпрі — 20%, у Києві — 10-15%.

Середня вартість 1 кв. метра у квартирі з хорошим ремонтом на вторинному ринку становить 27 000 грн. Середня вартість 1 кв. метра у новобудові з євроремонтом становить 36 000 грн, а з косметичним — понад 26 тисяч.

Середня вартість квартири на вторинному ринку у Києві становить 2 210 доларів за 1 кв. метр. Найдорожчі квартири — у Печерському, Шевченківському та Голосіївському районах, найдешевші — у Деснянському та Дарницькому.

Найбільший інтерес у покупців викликають квартири в будинках біля метро, з лічильниками тепла, підземними паркінгами або розташовані неподалік бомбосховищ. Також часто розглядають квартири на нижніх поверхах, панорамні вікна та видові балкони більше не є перевагою.

Зазначається, що попри падіння цін на житло та знижки від продавців, ажіотажу не спостерігається — покупці готові чекати на ще більше зниження цін на нерухомість.