Главная > Все новости > Горячая тема > В Україні пропонують ввозити ліки з-за кордону без державної реєстрації

В Україні пропонують ввозити ліки з-за кордону без державної реєстрації

Фото ілюстративне: Towfiqu barbhuiya / Unsplash

В Україні пропонують спростити процедуру ввезення ліків з-за кордону. Зокрема, на розгляд Верховної Ради направили законопроєкт №7409 від 25 травня 2022 року, який передбачає тимчасове скасування обов’язкової державної реєстрації лікарських засобів, вироблених та ввезених з-за кордону. 

Законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо додаткових заходів із забезпечення населення України лікарськими засобами у період дії воєнного та надзвичайного стану» передбачає, що ліки, вироблені в США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді, Ізраїлі, Єгипті та країнах-членах ЄС, можна буде ввозити та застосовувати в Україні без державної реєстрації. Водночас обов’язковою залишається наявність сертифікату якості серії лакарського засобу, виданого виробником. 

Пропонується, аби така спрощена процедура ввезення ліків діяла у період дії воєнного або надзвичайного стану, а також упродовж трьох місяців після їх припинення або скасування. Очікується, що такі зміни до законодавства дозволять подолати дефіцит медичних препаратів та вчасно надавати допомогу пацієнтам, зокрема пораненим.