Главная > Все новости > Горячая тема > В Україні пропонують заборонити публічне використання російської музики

В Україні пропонують заборонити публічне використання російської музики

Фото ілюстративне: Austin Neill / Unsplash

На розгляд Верховної Ради подали проєкт закону №7273-д від 29 травня 2022 року. У ньому пропонується повністю та безстроково заборони публічне виконання російської музики в Україні. 

У пояснювальній записці йдеться про те, що музичний продукт рф може впливати на сепаратистські настрої населення, створюючи ілюзію привабливості російської ідентичності, наявності спільних інтересів, відмінних від інтересів решти населення України, породжуючи ціннісно-ідентичнісні суперечності.

«Такі продукти часто по своїй суті були інформаційними спецопераціями, спрямованими на послаблення нашої держави», — пишуть ініціатори законопроєкту. 

Аби мінімізувати ризики можливої ворожої пропаганди та збільшити обсяги національної музики в культурному просторі України пропонується: 

  • повністю та безстороково заборонити публічне виконання, публічний показ, публічну демонстрацію, публічне сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів, у яких зафіксовано виконання тексту російськими виконавцями;
  • запровадити перелік музичних виконавців рф, які засуджують агресію проти України та визначити механізми його формування;
  • збільшити до 40% частку пісень українською мовою на радіостанціях;
  • збильшити до 75% добовий обсяг ведення програм державною мовою;
  • заборонити гастролі російських виконаців в України (окрім тих, хто засуджує агресію рф);
  • заборонити відтворювати музику, звуки фільмів чи інші сигнали, крім інформації про поїздку в салоні автобусу і таксі без згоди всіх пасажирів (або слухати музику пасажири можуть через індивідуальні навушники).