В Україні запустили одразу дві платформи для гуманітарної допомоги постраждалим внаслідок російської агресії. Це платформа «СпівДія» та портал «єДопомога». Розповідаємо, як вони працюють і чим відрізняються.
«СпівДія»
Платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги координує Офіс президента спільно з Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством розвитку громад та територій України, а також МОЗ та Міністерством молоді і спорту. Створення платформи ініціювали волонтери разом з Координаційним штабом з гуманітарних і соціальних питань.
На базі «СпівДії» відбувається взаємодія фізичних осіб, волонтерських організацій та фондів. Зокрема, в режимі реального часу волонтери можуть допомагати громадянам і збирати інформацію про потреби та наявні ресурси, надсилати гуманітарну допомогу і медикаменти тим, хто цього потребує найбільше — населенню та волонтерам, установам, що приймають вимушено переміщених осіб, шелтерам.
Яка допомога надається?
- Гуманітарна допомога: їжа, засоби гігієни, одяг, матраци, побутова техніка тощо;
- Медичні ресурси: ліки та устаткування;
- Добровільна особиста участь та майнова допомога: залучення волонтерів, надання складів, транспорту;
- Фінансова допомога: перерахування коштів на закупівлю необхідних ресурсів;
- Сервісна допомога: участь водіїв-чоловіків призовного віку від 18 до 60 років, які перетинають кордон у ході міжнародних вантажних автомобільних перевезень та можуть подавати заявки на виїзд за кордон для перевезення гуманітарних вантажів.
Як отримати допомогу?
Громадяни та оргіназції, які потребують допомоги, можуть заповнити відповідну форму на сайті «СпівДії» за посиланням. Для цього необхідно вказати контактні дані, вид та обсяг допомоги, а також ваше розташування, терміни та можливість забрати допомогу самостійно.
Як надати допомогу?
Якщо у вас є ресурси для допомоги іншим, то можна заповнити онлайн-форму за посиланням на сайті «СпівДії». Там необхідно вказати контактні дані, наявні ресурси та їхню категорію, ваше розташування та можливість самостійної доставки.
Також охочі можуть надати свій транспорт для доставки гуманітарної допомоги — для цього необхідно заповнити іншу форму за посиланням. В анкеті потрібно вказати свої контактні дані, тип транспорту, регіон перевезення та власне розташування.
«єДопомога»
Портал запустило Міністерство соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації та Програми розвитку ООН в Україні. Його мета така ж сама, як і у попереднього ресурсу — об’єднати тих, хто може допомогти, і тих, кому потрібна допомога. Утім портал також працює з міжнародними неурядовими організаціями та волонтерами і надає адресну гуманітарну допомогу постраждалим.
Яка допомога надається?
- Фінансова допомога;
- Одяг, речі;
- Безкоштовні транспортні послуги;
- Медичні ресурси;
- Гуманітарна допомога;
- Допомога з тимчасовим притулком або житлом;
- Безоплатна психологічна підтримка.
Як отримати допомогу?
Для того, аби отримати допомогу, необхідно заповнити відповідну заявку за посиланням. Для цього потрібно вказати власний номер телефону, ваші контактні дані (для юридичної або фізичної особи), а також вказати категорію необхідної допомоги, конкретну потребу та кількість. У списку можна додавати декілька категорій.
Як надати допомогу?
Для того, аби допомогти іншим, потрібно заповнити відповідну форму заяви за посиланням. У анкеті необхідно вказати номер телефону, свої контактні дані (для юридичної або фізичної особи).
Після заповнення заявок їх обробляють оператори та телефонують за вказаними номерами.