Главная > Все новости > Горячая тема > В університеті Ірпеня відсторонили професорку, яка принципово викладала російською

В університеті Ірпеня відсторонили професорку, яка принципово викладала російською

В Ірпені викладачка Державного податкового університету Любов Воробйова принципово читала лекції з філософії російською мовою, а на прохання студентів перейти на українську відмовила та заявила, що вони «можуть не відвідувати її заняття, якщо їм щось не подобається». 

Розмову з викладачкою записали на відео, яке викликало хвилю обурення у соцмережах. 

Адміністрація навчального закладу вже відреагувала на інцидент та розпочала службове розслідування, на час якого Воробйову відсторонила від роботи, повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в коментарі «УП. Життя».

«Вчора я дізнався з соціальних мереж про цей прикрий випадок, який стався у Державному податковому університеті Міністерства фінансів України. І прийняв рішення про початок заходів державного контролю», — зазначив мовний омбудсмен.

Він додав, що це один із демонстративних прикладів регуляції системи, коли студенти переконують своїх викладачів перейти на українську мову.

«Я хочу подякувати студентам цього університету за те, що вони не тільки відреагували, але були ще досить толерантні. Вони просили професорку кафедри не порушувати їхніх прав на отримання інформації та послуг державною мовою. Дуже добре, що і ректор університету відреагував. Ухвалено рішення про відсторонення цієї професорки на період проведення службового розслідування для з’ясування обставин», — сказав Кремінь.

Нагадаємо, на початку лютого викладачка КНТЕУ відправляла студентів на фронт на прохання вести лекції українською.