Главная > Все новости > Горячая тема > «В єдності сила»: Нацбанк презентував нові пам’ятні монети

«В єдності сила»: Нацбанк презентував нові пам’ятні монети

Національний банк 11 липня ввів у обіг перші пам’ятні монети за час повномасштабного вторгнення номіналом 10 та 5 гривень. Вони присвячені єднанню українського народу проти російських загарбників та підтримці України міжнародною спільнотою. Про це повідомляє пресцентр Нацбанку.

Презентація монет відбулася під час зустрічі з представниками посольств тринадцяти країн, зокрема: Великої Британії, Естонії, Італії, Канади, Латвії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США, Франції, Чехії, Швеції та Японії. Серія має назву «В єдності — сила».

Монети виготовлені за ескізами переможців конкурсу, який Нацбанк проводив у квітні. Для їх виготовлення було застосовано кольоровий друк (тамподрук). Монети започатковують нову серію «Безсмертна моя Україно».

Монети В єдності силаМонети В єдності силаМонети В єдності сила

Аверс монети:

Ескіз — Аліни Малюти «Єдність — сила».

  • у центрі розміщений Тризуб — малий Державний Герб України;
  • навколо Тризуба зображено попарно з’єднані руки, замкнуті в коло та оповиті синьо-жовтою стрічкою. Це символічна композиція єднання людей доброї волі в усьому світі.

Реверс монети:

Ескіз — Сергія Топкіна «Допомога країн-партнерів».

  • вгорі розміщено півколом написи двома мовами: В ЄДНОСТІ — СИЛА / IN UNITY STRENGTH;
  • внизу зображено прапори країн, що регулярно допомагають Україні. Окрім вже згаданих тринадцяти, на монеті є прапори Литви та Швейцарії.

Ми щиро вдячні за підтримку нашим міжнародним партнерам та прагнемо увіковічнити їх зусилля і нашу вдячність у пам’ятних монетах, які ми сьогодні з радістю презентуємо. Вони символічно присвячені силі єдності країн світу, яка всупереч масштабам загрози здатна захистити життя, свободу і справедливість.

Придбати пам’ятні монети можна буде в банків-дистриб’юторів з продажу сувенірної продукції:

  • Укргазбанк;
  • Радабанк;
  • Таскомбанк;
  • ПриватБанк.