Главная > Все новости > Горячая тема > ВРУ пропонує списати кредити на знищене під час війни майно

ВРУ пропонує списати кредити на знищене під час війни майно

9 липня, Верховна Рада прийняла за основу закон №7441-1, який передбачає заморожування або анулювання(списання) кредитної заборгованості за майно, яке було пошкоджене або втрачене через бойові дії чи окупацію.

Про це повідомив народний депутат, голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев на своїй сторінці в Telegram.

Призупинення виплат по кредитах буде проходити, якщо :

  •  рухоме/нерухоме майно опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій,
  •  рухоме/нерухоме майно пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій, за наявності підтверджуючих документів можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

«Замороження» кредиту для позичальників відбувається до моменту отримання позичальником державної компенсації за майно.

На анулювання (списання) кредиту мають право позичальники, у яких:

  • загальна площа знищеного майна, на яке взятий кредит, не перевищує для квартири 140 кв м, для житлового будинку — 250 кв м, та яке є єдиним місцем проживання сім’ї позичальника, або знищений єдиний автомобіль, робочий об’єм двигуна якого не перевищує 2500 см;
  • станом на 23 лютого 2022 року відсутня прострочена заборгованість за таким договором;
  • метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна, або придбання такого автомобіля.

Кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію від держави.

«Термін для подачі заявок – період дії в Україні воєнного стану + 3 місяці після дня його припинення»,— повідомляє народний депутат Ярослав Железняк.

Нагадаємо, що повідомити про майно, повністю або частково зруйноване внаслідок повномасштабної війни, можна у застосунку «Дія».