Главная > Все новости > Горячая тема > Втрати України від війни з рф перевищують $1 трлн

Втрати України від війни з рф перевищують $1 трлн

Втрати України від повномасштабної війни росії перевищують один трильйон доларів. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна». За його словами, перший складник обчислень — це інфраструктурні втрати: руйнування мостів, доріг, житла, будівель.

«Зараз наша оцінка — близько 120 млрд доларів. Якщо з урахуванням військової інфраструктури та інших цивільних витрат, то понад 270 млрд доларів», — пояснив прем’єр.

Другий складник — втрати української економіки. «Це падіння ВВП у розрахунку на місяці, коли ми продовжуватимемо бойові дії. Це недоотриманий прибуток і не вкладені інвестиції наших підприємств», — зазначив Шмигаль. Наразі ця сума становить понад 290 млрд доларів.

I нарешті — втрати внаслідок зменшення ВВП у перспективі. Прем’єр пояснив, що до повномасштабної війни у держави були плани щодо того, як зростатиме економіка. Та зараз підприємства, які мають приносити державі доходи, зруйновані.

Нагадаємо, що для детального підрахунку створено реєстр втраченого майна. Українці зможуть повідомити про зруйноване або пошкоджене нерухоме майно через «Дію».

#війна в Україні