Главная > Все новости > Горячая тема > Як нараховуватимуть оплату за гарячу воду у травневих платіжках: пояснення «Київтеплоенерго»

Як нараховуватимуть оплату за гарячу воду у травневих платіжках: пояснення «Київтеплоенерго»

У «Київтеплоенерго» пояснили, як у травневих платіжках нараховуватимуть оплату за теплову енергію для приготування гарячої води та роботи рушникосушарок. Про це повідомили в КМДА. 

З грудня 2021 року у платіжках КП «Київтеплоенерго» з’явився новий рядок — ФГС (функціонування системи гарячого водопостачання будинку). Йдеться про оплату теплової енергії, яку споживає будинок для роботи внутрішньої системи гарячого водопостачання та рушникосушарок. Розмір нарахувань залежить від типу та інженерної конструкції системи ГВП. Середній розмір нарахувань у травні складає 46,5 грн. 

Водночас, нарахування здійснюють для усіх будинків міста, які обладнані системою гарячого водопостачання. Навіть якщо власник квартири користується бойлером, а в будинку є внутрішня система ГВП, то плата за її функціонування все одно нараховуватиметься. 

«Хоча рядок ФСГ зазначається у блоці «Теплова енергія» (ЦО), однак плата нараховується упродовж усього року, коли надається послуга гарячого водопостачання», — зазначили комунальники. 

Наприклад, якщо квартира площею 45,3 кв м витратить на функуціонування системи гарячого водопостачання будинку 0,0175 Гкал, то нарахована плата становитиме 28,95 грн. Сума визначається на основі даних про споживання будинком теплової енергії відповідно до площі квартири, а також з урахуванням особливостей системи ГВП будинку та способу обчислення ФСГ.