Главная > Все новости > Горячая тема > Як Україна буде жити і працювати під час активної війни: програма уряду

Як Україна буде жити і працювати під час активної війни: програма уряду

Уряд напрацював дев’ять основних напрямків того, як країна буде жити, працювати, накопичувати ресурси, захищатися в умовах повномасштабної війни. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 29 березня.

«Армія понад усе»

Мова йде про забезпечення сил оборони всім необхідним. Грошові виплати, зброя, техніка, їжа, пальне, розвиток військово-промислового комплексу. Всі ресурси перш за все направляємо саме на сили оборони», — сказав очільник Уряду.

Продовольча безпека

Сформовано стратегічні запаси їжі на декілька років, надається допомога аграріям, запущена програма безкоштовної роздачі ключових соціальних продуктів у прифронтових містах.

«Нова економічна політика»

Як відзначив Прем’єр-міністр, такі заходи як скорочення податків, повна дерегуляція бізнесу, скасування імпортного ПДВ й ввізного мита дасть потужний ефект і перезапустить економіку.

єПідтримка й соціальні програми допомоги

Пенсії в березні проіндексували. За квітень пенсії виплачуються авансом у регіонах, де йдуть бойові дії. Всі соцвиплати платимо. За програмою єПідтримка виплатили по 6,5 тисяч грн тим, хто втратив роботу. Такі виплати вже отримали 3,5 млн людей», — повідомив Денис Шмигаль.

«Ти вдома»

Уряд запустив програму допомоги вимушеним переселенцям. Люди отримуватимуть 450 грн компенсації комунальних послуг за кожного переселенця, якого прихистили.

«Окремо держава виплачуватиме щомісяця вимушеним переселенцям по 2 тис. грн для дорослих і по 3 тис. грн для дітей або для осіб з інвалідністю. Бізнесу, який бере на роботу переселенця, заплатимо 6,5 тисяч грн як часткову компенсацію зарплати для цієї людини», — зазначив Прем’єр-міністр.

«Енергетичний фронт»

Денис Шмигаль підкреслив, що Україна назавжди від’єдналася від енергомереж Росії й Білорусі та приєдналися до європейської енергосистеми ENTSO-E. Також, за його словами, всі види генерації працюють, вугілля на складах є, газу — 9 млрд кубів у сховищах. Крім того, Україна сформувала домовленості з європейськими нафтопереробними заводами, аби країна була забезпечена пальним.

«Логістика воєнного часу»

«Укрзалізниця» стала однією з основних компаній для держави. Щодня перевозяться тисячі тонн вантажів, сотні тисяч людей. Для автотранспорту відкрили окремі логістичні маршрути. Будуємо нові склади на західному кордоні, а також плануємо там вже найближчим часом відкривати нові пункти пропуску», — повідомив Глава Уряду.

Також Прем’єр-міністр назвав інші напрямки: «Світ з Україною» та «Відновлення України. Він висловив сподівання, що підтримка партнерів не залишиться тільки на словах, і ми побачимо, що таке світ, об’єднаний навколо України.