Главная > Все новости > Горячая тема > ЄС на рік скасовує мита на всі українські товари: що це означає

ЄС на рік скасовує мита на всі українські товари: що це означає

Фото ілюстративне: CHUTTERSNAP / Unsplash

Євросоюз на рік скасував мита на всі товари із України. Про це 3 червня повідомили в Офіційному віснику ЄС — рішення набуває чинності наступного дня після публікації, тобто 4 червня. 

Це означає, що до 4 червня 2023 року включно Україна зможе ввозити свої товари до ЄС без митна. Зокрема, йдеться про напрямки торгівлі між Україною та ЄС, які ще не були лібералізовані — промислові, сільськогосподарські товари, овочі та фрукти. Також скасовуються антидемпінгові мита (мито на імпортовані товари, які продаються за нижчими цінами, ніж в країнах ЄС) на товари українського походження.

При цьому, щодо товарів із України застосовуватимуть загальні правила імпорту. 

Що означає скасування мита для України?

У минулому році понад 40% загальної торгівлі України припадало саме на країни ЄС. У свою чергу, Україна була 15-м за обсягом торговим партнером Європейського Союзу (1,2% від загальних обсягів торгівлі ЄС). Відповідно, скасуванням мита на товари із України країни-члени ЄС можуть суттєво підтримати українську економіку.  

«Це безпрецедентний крок, спрямований на розвиток економіки України, яка була значно ослаблена внаслідок російської агресії. Він допоможе подолати важку ситуацію, в якій опинилися українські виробники та експортери після російського військового вторгнення», — зазначила речниця Єврокомісії з питань сільського господарства й торгівлі Міріам Гарсія Феррер.