Главная > Все новости > Горячая тема > За місяць нападу на Україну росія скоїла 148 злочинів проти медіа та журналістів

За місяць нападу на Україну росія скоїла 148 злочинів проти медіа та журналістів

З початку повномасштабного вторгнення до України 24 лютого російські окупанти скоїли 148 злочинів проти журналістів та медіа. Про це повідомляє Інститут масової інформації.

Зокрема, станом на 24 березня: 

  • 5 журналістів убито під час виконання професійних обов’язків;
  • 7 журналістів поранено;
  • 1 журналіст зник безвісти.

Окрім того, ІМІ відомо про щонайменше 6 випадків захоплення журналістів росіянами в заручники й жорстокого поводження з ними. 

«Окупанти обстріляли 10 телевеж, які є цивільними об’єктами, що спричинило повне або тимчасове зникнення телевізійного та радіомовлення у восьми регіонах України. Окрім того, щонайменше 70 регіональних медіа змушені були припинити роботу внаслідок погроз із боку російських окупантів, захоплення ними редакцій, неможливості працювати в умовах тимчасової окупації, відсутності можливостей до друку та розповсюдження тощо», — повідомили в Інституті масової інформації. 

Протягом місяця з початку широкомасштабного вторгнення росії до України у Києві та передмістях столиці було вбито п’ятеро журналістів: 

  • Євген Сакун, оператор телеканалу LIVE (загинув 1 березня під час російського ракетного обстрілу телевежі у Києві);
  • Брент Рено, колишній кореспондент The New York Times (розстріляний росіянами 13 березня в Ірпені на блокпосту);
  • П’єр Закжевскі, оператор телеканалу Fox News, громадянин Ірландії (загинув 14 березня під час артилерійського обстрілу російських військ у селі Горенка Київської області);
  • Олександра Кувшинова, українська фіксерка, журналістка (загинула 14 березня разом з П’єром Закжевскі під час артилерійського обстрілу з боку російських військ у селі Горенка Київської області);
  • Оксана Бауліна, журналістка російського The Insider, Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального (загинула 23 березня під російським обстрілом у Києві під час виконання редакційного завдання). 

Ще троє журналістів загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів не під час виконання ними журналістських обов’язків. Це Ділєрбек Шакіров (цивільний журналіст інформаційного щотижневика «Навколо тебе», був розстріляний 26 лютого у передмісті Херсона з автоматичної зброї), Віктор Дудар (військовий журналіст, загинув 6 березня під час боїв з російськими загарбниками під Миколаєвом) та оператор телеканалу «Сігма Віктор Дєдов (загинув 11 березня у Маріуполі внаслідок обстрілу будинку). 

Невідомою залишається доля фотокореспондента Максима Левіна, який висвітлював бойові події під Києвом та зник 13 березня. 

Ще щонайменше сім журналістів отримали поранення внаслідок обстрілів російських окупантів на Київщині, Сумщині та Миколаївщині 

«Російські злочини проти журналістів та медіа зафіксовано в 14 регіонах України. Найбільше злочинів Росія скоїла в Києві та області (це вбивства, поранення, зникнення, викрадення, обстріли  журналістів, погрози, кіберзлочини). Далі Запоріжжя та Херсонщина: деякі міста цих регіонів окуповані російською армією – там зафіксовано випадки викрадень, обстрілів журналістів, погроз, кіберзлочини захоплень редакцій медіа та вимкнення українського мовлення. Багато українських редакцій працювали з перебоями через сирени та обстріли по всій території Україні», — додали в ІМІ. 

Раніше ми повідомляли, що українську журналістку Вікторію Рощину захопили в полон.