Главная > Все новости > Горячая тема > За незаконні маніпуляції з гуманітаркою «світить» тюрма: Зеленський підписав закон

За незаконні маніпуляції з гуманітаркою «світить» тюрма: Зеленський підписав закон

Президент України підписав закон №№7146 про кримінальну відповідальність за використання під час воєнного стану гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням. Про це повідомлено у картці законопроєкту на сайті парламенту.

Закон було ухвалено Володимиром Зеленським 2 квітня, а набуває він чинності на наступний день після дня його публікації, тобто, 3 квітня.

Про що закон №7146

Законом, зокрема, встановлюється, що використання під час дії воєнного стану гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги у значному розмірі не за цільовим призначенням, а саме з метою отримання прибутку або власного збагачення, — карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з конфіскацією майна або без такої.

Ті ж дії, вчинені особою, яка раніше вчинила такий злочин, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, — карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Усі вказані вище дії, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, — караються позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Такі дії вважаються вчиненими у значному розмірі, якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у тисячу і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян (від 17 тис. грн); у великому розмірі — якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у три тисячі і більше разів (від 51 тис. грн) перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян; у особливо великому розмірі — якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у п’ять тисяч і більше разів (від 85 тис. грн) перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.