Главная > Все новости > Горячая тема > За публікацію інформації про переміщення техніки ЗСУ відтепер є кримінальна відповідальність

За публікацію інформації про переміщення техніки ЗСУ відтепер є кримінальна відповідальність

Фото: Unsplash

Верховна рада проголосувала за законопроєкт #7189, який передбачає кримінальну відповідальність за фото- або відеофіксацію переміщення українських військ. Цим законом вносяться зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України.

Передбачається:

  • поширення інформації про спрямування, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україні, в тому числі про її переміщення по території України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі до Генштабу або Міноборони або в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах військового або надзвичайного стану – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
  •  Розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ або інших військових формувань, по можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ в умовах військового чи надзвичайного стану, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
  • Дії, передбачені ч. 1 і 2 статті, вчинені за попередньою змовою групою осіб або за корисливими мотивами, або з метою надання такої інформації державі, яка здійснює збройну агресію проти України або незаконному збройному формуванню, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі терміном від восьми до дванадцяти років.

#війна в Україні #верховна рада