Главная > Все новости > Горячая тема > За використання рашистських символів можна буде сісти на 5 років

За використання рашистських символів можна буде сісти на 5 років

Народні депутати зареєстрували законопроект щодо заборони використання символіки підтримки нападу рф на Україну, — заступник голови Комітету з питань молоді і спорту Василь Мокан.

За виготовлення, поширення, а також публічне використання символів «z», «v» та «o», які росія використовує як пропагандистський розпізнавальний знак, можна буде сісти на 5 років. Як зазначається в законопроекті, будь-яке використання вище зазначених вище знаків каратиметься обмеженням волі на строк до 5 років або позбавлення волі на 5 років (з конфіскацією майна або без).

«Вже зараз світ сприймає літеру «z» як «свастику XXI сторіччя» — символ підтримки путінського режиму та повномасштабного вторгнення росії на територію України. Європейські країни поступово вводять загальну заборону та покарання за використання літери «z» на підтримку військової агресії рф проти України. Відповідні рішення вже ухвалили або ухвалюють у Литві, Чехії та двох федеративних землях Німеччини — у Баварії та Нижній Саксонії», — написали на сайті Верховної Ради.

Автори законопроекту наголошують, що заборона виготовлення даної символіки не поширюватиметься на експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також у бібліотечних фондах на різних носіях інформації, у процесі наукової діяльності, зокрема під час наукових досліджень, на оригіналах бойових прапорів, при реконструкції історичних подій, у приватних колекціях та архівних зібраннях.

#війна в Україні