Главная > Все новости > Горячая тема > Замість житла — «прихисток» на кладовищі. Як ошукують переселенців

Замість житла — «прихисток» на кладовищі. Як ошукують переселенців

Мешканець Київщини організував шахрайську схему, завдяки якій ошукував людей, які тікали від війни і шукали тимчасове помешкання. Про це повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко у Facebook.

«27-річний мешканець Київщини на початку березня переїхав до Ужгорода. І звідти разом із трьома друзями, які мешкають у Києві, почав крутити свій «бізнес».

Схема доволі поширена: розміщував оголошення про здачу в оренду житла, отримував передоплату і зникав. Потрапила на таку об’яву і потерпіла. Жінка з родичами виїхали з-під Харкова. Зрадівши, що знайшли прихисток, надіслала 4 тисячі гривень авансу та отримала геолокацію будинку.

На місце вони приїхали вночі. Три сім’ї з 4-ма маленькими дітьми. А перед ними замість дому було кладовище. У відповідь на справедливу претензію від «орендодавця» почула: «Там вам і місце».

Як посадова особа я не маю права ображати людей. Хоча, зізнаюся, в такій ситуації важко стриматися…» — написав Клименко.

Наразі відомо, що учасники групи встигли ошукати 55 осіб на 350 тисяч гривень. Слідство триває, тож кількість встановлених потерпілих може зрости.

Якщо ви стали жертвою шахраїв, невідкладно повідомляйте поліцію.