Главная > Все новости > Горячая тема > Зеленський: росія робить все, щоб в нашій країні сталася дерусифікація

Зеленський: росія робить все, щоб в нашій країні сталася дерусифікація

Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні 27 березня заявив, що зараз російські окупанти на території України роблять все для того, щоб підштовхнути українців до «дерусифікації».

За словами президента, в Україні немає і ніколи не було мовної проблеми, а українці завжди вільно говорили російською. Але самі ж російські окупанти тепер роблять все, щоб українці відмовлялися від російської мови. За його словами, тепер російська мова буде асоціюватися саме з окупантами, вибухами, вбивствами та злочинами росії.

«Там, де російська завжди була частиною повсякденного життя, як і українська мова, на Сході нашої держави, і там, де ви перетворюєте мирні міста сьогодні на руїни, росія сама робить все, щоб на території нашої держави відбулася дерусифікація. Ви це робите за одне покоління і назавжди. Це — ще один вияв вашої самогубної політики», — заявив президент.

За його словами, росіянам не допоможе відключення українського телебачення в окупованих містах, листівки з пропагандою, роздача рублів, які у самій рф «скоро прийматимуть на вагу». Також не допоможе підкуп маргіналів, яких окупанти «шукають по всіх смітниках», щоб показати нібито проросійську владу.

«Відповідь російським військам буде тільки одна: ненависть і презирство. Неминуче прийдуть наші ЗСУ», — додав Зеленський.