Главная > Все новости > Горячая тема > Зеленському довіряють 72% американців — більше, ніж Байдену

Зеленському довіряють 72% американців — більше, ніж Байдену

Фото: voanews.com

Близько 72% мешканців США довіряють президенту України Володимиру Зеленському в питаннях міжнародної політики. При цьому рівень довіри власного президента Джо Байдена серед американців становить тільки 48%. Про це свідчать данні опитування соціологічного центру Pew Research Center.

Опитування проводилось в період з 21 по 27 березня серед 3581 громадянина США. Його результати свідчать, що рівень довіру до Зеленського в американському суспільстві зараз — вищий, ніж до будь-якого іншого міжнародного лідера серед тих, що були згадані в опитуванні.

Наприклад, президенту росії путіну довіряють лише 6% дорослих американців — це рекордно низький показник за майже два десятиліття проведення аналогічних опитувань. Переважна більшість американців (92%) мають досить низький рівень довіри до путіна, включно з 77% тих, хто не вірить йому взагалі.

Більш ніж половина американців довіряють президенту Франції Еммануелю Макрону (55%) і новому канцлеру Німеччини Олафу Шольцу (53%). При цьому рівень довіри до міжнародних дипломатичних здібностей Шольца на 10% нижчий, ніж рейтинг колишньої канцлерки Ангели Меркель — вона протягом останнього року мала 63% довіри.

Голова Китаю Сі Цзіньпін продовжує отримувати низькі рейтинги, і лише 15% американців висловлюють йому довіру. Рейтинги китайського лідера за останній рік не змінилися.

Американці розділилися щодо того, як їхній президент веде міжнародні справи: 48% кажуть, що в цьому відношенні довіряють Джо Байдену, а 52% — що не надто довіряють або взагалі не довіряють. Прихильники демократів висловлюють набагато більше довіри до міжнародної політики Байдена (75%), ніж виборці республіканців (16%).

Відзначається, що американці з прихильністю поставились до дій Володимира Зеленського протягом першого місяця повномасштабної війни. Серед 72% респондентів, які висловили довіру Зеленському, третина ставиться до нього з великою довірою. Лише близько чверті дорослого населення США (26%) мало довіряє українському лідеру або взагалі не довіряє йому.

Старші американці набагато більше впевнені в лідерських здібностях Зеленського, ніж молодші покоління. Майже половина американців у віці 65 років і старше дуже довіряють українському президенту, а серед молоді віком до 30 років рівень довіри становить лише 28%. Більш освідчені американці, особливо ті, хто закінчив аспірантуру, також більш схильні довіряти Зеленському. Також до нашого президента більш прихильні виборці демократів (80%), ніж республіканців (67%).