Главная > Все новости > Горячая тема > Жителів Донецької і Луганської областей просять евакуюватися, поки є можливість (оновлено)

Жителів Донецької і Луганської областей просять евакуюватися, поки є можливість (оновлено)

Фото ілюстративне: facebook.com/Ukrzaliznytsia

Мешканців Донецької та Луганської областей просять евакуюватися, поки є така можливість. За словами міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, після нового наступу російських військ на східні області евакуація мирних жителів буде майже неможливою.

Про це вона заявила в ефірі загальнонаціонального марафону, повідомили на Урядовому порталі. 

Вона зазначила, що відведення російських військ з Київської та Чернігівської областей не було «жестом доброї волі» перед черговим райндом українсько-російських перемовин, як це намагаються подати російські посадові особи. 

«Це був жест залізної волі нашої армії, влади і всього українського народу», — сказала Верещук.

Утім, за її словами, усі ми маємо бути готові до подальшого загострення війни. Зокрема, на сході України. 

«Керівники військових адміністрацій Харківщини, Луганщини і Донеччини просять населення покинути межі областей і роблять все, щоб евакуація пройшла організовано. Це потрібно зараз, бо потім люди опиняться під вогнем і загрозою загибелі. Вони нічого не зможуть вдіяти проти цього і ми не зможемо допомогти. Бо зупинити вогонь буде практично неможливо. Потрібно евакуюватися, поки що є така можливість. Наразі вона ще є», — заявила Верещук. 

ОНОВЛЕННЯ

У Міністерстві реінтеграції уточнили, що Ірина Верещук випадково згадала про необхідну евакуацію із Харківської області. Евакуація звідти не потрібна. Йдеться лише про евакуацію жителів Донецької та Луганської областей. 

Нагадаємо, що Міністерство оборони України попередило про підготовку російських військ до спроби оточити українські сили Операції Об’єднаних сил та захопити Харків. Напередодні жителів Донецької області закликали залишити регіон, а в селищі Борова на Харківщині розпочали евакуацію населення.