Главная > Все новости > Горячая тема > Жителів Києва попередили про надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Жителів Києва попередили про надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Фото ілюстративне: facebook.com/MNS.GOV.UA

Український гідрометцентр попередив про надзвичайний рівень пожежної небезпеки, який переважатиме у Києві 14-16 травня. 

За прогнозами метеорологів, до кінця цього тижня, 14-15 травня, у столиці спостерігатиметься переважно сонячна погода, вночі 14 травня можливий невеликий дощ. Температура повітря вдень складатиме 19-22 градуси, а вночі — 10-12 градусів Цельсія.

Такою ж буде температура і в понеділок, 16 травня, утім, ближче до вечора містян очікує рвучкий вітер. 

Синоптик Наталка Діденко зазначає, що на вихідні в Україні буде тепло. 

«У Києві завтра (14 травня — ред.) є ймовірність невеликого дощу, в неділю якісь серйозні опади — навряд. Температура повітря у денні години впродовж 14-15 травня очікується в межах +18+22 градусів. У суботу буде трохи тепліше, у неділю — прохолодніше», — розповіла вона на своїй сторінці в Facebook. 

Водночас Київська міська державна адміністрація нагадала, що на період дії воєнного стану у столиці заборонено відвідувати ліси та лісопаркові зони поза межами житлових масивів, а також заїжджати туди на транспорті. Це пов’язано з тим, що звільнені від окупантів території досі розміновують і на частині лісових територій все ще можуть залишатися вибухонебезпечні предмети.

«Це несе ризики не лише для громадян, але й для вогнеборців у разі пожежі», — додали в КМДА.

Крім того, міська державна адміністрація нагадала про жорстку заборону палити сухостій — за її порушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: 

  • 180-360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 — 6120 грн) для громадян за випалювання стерні, луків, пасових, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою рослинністю, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автодоріг, залізниць, у парках та інших зелених насадженнях у населених пунктах;
  • 900-1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 — 21420 грн) для посадових осіб за випалювання стерні, луків, пасових, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою рослинністю, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автодоріг, залізниць, у парках та інших зелених насадженнях у населених пунктах;
  • 360-720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120 — 12240 грн) для громадян за випалювання рослинності у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду;
  • 1260-1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420 — 30600 грн) для посадових осіб за випалювання рослинності у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.