Главная > Все новости > Горячая тема > «Знищували все»: в місті Ізюм ворог зруйнував 80% будинків

«Знищували все»: в місті Ізюм ворог зруйнував 80% будинків

Фото: facebook.com/volodymyr.matsokin

Через інтенсивні обстріли та авіаудари з боку окупантів у місті Ізюм на Харківщині були знищені близько 80% житлових будинків. Загарбники буквально знищували все підряд. Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін.

«З 6 березня почалося нищівне бомбардування з літаків, ракетами, з артилерії, з мінометів. І це відбувалося доба за добою. Це бомбардування носило абсолютно варварський і хаотичний характер. Незрозуміло, яка там могла бути логіка. Знищували все. Меморіали, присвячені Другій світовій війні, дитячі садочки, ліцей, медичні та соціальні заклади, шляхи, пішохідний міст, який я згадував, центральну площу, центральний парк, пам’ятки архітектури. Апокаліптична картина», — сказав Мацокін.

Зараз в місті знищено близько 80% житлової забудови. За словами Мацокіна, йдеться не про таку руйнацію, коли в домах повилітали вікна й двері, а про руйнування цілих під’їздів. В деяких таких зруйнованих будинках у підвалах можуть знаходитись люди, але вхід до них завалений.

«Є велика ймовірність, що люди там були поховані живцем. Дуже хочеться помилятися. Остаточної інформації немає, та росіяни й не допустять туди нікого. Це злочини проти людяності, порушення всіх гуманітарних правил, які взагалі існують у світі», — сказав заступник мера міста.

За підрахунками міської влади, в Ізюмі та навколишніх селах залишаються заблокованими та потребують негайної гуманітарної допомоги від 15 до 20 тисяч місцевих жителів. Вони потерпають від військових дій і перебувають у вкрай небезпечному становищі.